Burčák z Nového Vinařství se vyrábí podobně jako přívlastkové víno

 

Pro období sklizně hroznů je burčák typický a je to vlastně terminus technicus. Můžeme tak totiž označovat pouze nápoje vyrobené z čerstvých letošních hroznů, které vinaři vypěstovali na území České republiky. Věděli jste to?

 

Sdílejte:

Nákupem českých potravin zvyšujeme naši soběstačnost

Představte si, že by se do České republiky  úplně přestaly dovážet potraviny ze zahraničí. Co by to pro nás znamenalo? Většinu základních potravin bychom si byli schopni vyprodukovat sami. Potravinová soběstačnost ČR se totiž pohybuje okolo 70 procent.

 

Sdílejte:

Tekuté zlato jménem ovocné šťávy mohou být skvělým parťákem nejen při posílení imunity

V dnešní době bojujeme s oslabenou imunitou, civilizačními nemocemi, stresem a špatnou životosprávou. Dokážeme utratit tisíce za různé vitaminy, doplňky stravy a prostředky, které mají zlepšovat naši tělesnou, ale i duševní kondici. Přitom máme zdroje vitamínů a energie skoro na dosah. Je totiž řeč o ovocných nebo zeleninových šťávách.


 

Sdílejte:

Řepka jako žluté zlo. Proč má tuhle nálepku neprávem?

Všichni ji známe a minimálně jednou jsme si na ni už zanadávali. Pole barví do žluta a lidé mají často pocit, že je v Česku nejpěstovanější plodinou, která ale nepřináší nic pozitivního. Ani jedno není pravda. Řepka je mladá olejnina, která ušla dlouhou cestu a je čím dál tím prospěšnější pro člověka, zvířata i průmysl.

Sdílejte:

Jak hrách proslavil Česko ve světě? A kolik toho má společného se steakem?

Bohatý zdroj bílkovin v malých zelených kuličkách. Hrách je pro Českou republiku specifickou plodinou a v jeho šlechtění patříme mezi světovou špičku. Pokud ho chcete mít letos na zahrádce také, tak právě teď je vhodná doba pro jeho zasetí.

Sdílejte:

7 důvodů, proč sáhnout po českých potravinách

Víte, co jíte? České, nebo zahraniční potraviny? Možná vás dosud nenapadlo nad tím přemýšlet a původ produktů vás moc nezajímá. Potraviny zblízka přitom mají spoustu benefitů a mnoho z nich si možná ani neuvědomujete. Přečtěte si, které to jsou.

Sdílejte:

K beránkovi trochu uzeného. Bez čeho se neobejde vaše velikonoční tabule?

Velikonoce už jsou za rohem a ve vzduchu je kromě začínajícího jara pomalu cítit vůně čerstvě upečených beránků. Kromě sladkých pokrmů na velikonoční tabuli v mnoha domácnostech nechybí ani uzené maso. Udírny proto už několik týdnů pracují na plné obrátky, aby stihly připravit oblíbenou sváteční pochutinu pro všechny.

Sdílejte:

Seznamte se s biomlékem. Má víc vitamínů a jeho produkce je šetrnější

O bioprodukci jste už určitě slyšeli. Víte ale, v čem přesně se liší od té konvenční? Má tu výhodu, že méně zatěžuje mléčnou žlázu krav a výsledné mléko a produkty z ní obsahují větší množství vitamínů. Vyprávět by o tom mohli na farmě Chlumek. Denně se tam starají o stovku holštýnských krav v ekologickém chovu. Kvalita biomléka je u nich tak vysoká, že za něj sbírají už několik let v řadě nejvyšší ocenění.

Sdílejte:

Loupárna zpracuje až deset tun brambor denně. Šetří tak životní prostředí

Loupané, krájené nebo třeba plátky. Způsobů, jak je připravit, existuje dlouhá řada. Řeč je o bramborách, typické české surovině, bez které se kuchyně neobejdou. Napadlo vás někdy, kolik práce mají restaurace s jejich přípravou? V Beskydu Fryčovice jim se zpracováním umí pomoct. Mají tam linku na loupání brambor. Restauratérům šetří čas, peníze a nám všem životní prostředí.

Sdílejte: